12 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie i współczynnika konwersji

12 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie i współczynnika konwersji

komentarze na Facebooku
Projektowanie obiektów medycznych

Prawie na pewno słyszałeś, że ruch jest siłą napędową strony internetowej i pierwszym składnikiem sukcesu online. Tak więc zwykle wszystkie działania SEO ukierunkowane są na zwiększenie ruchu. Ale czy jesteś pewien, że mnóstwo ruchu to wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w SEO?

O co walczyć: większy ruch w porównaniu do wyższego współczynnika konwersji

Zdecydowanie ruch jest ważnym czynnikiem dobrostanu Twojej witryny. Jeśli Twoja witryna generuje stosunkowo duży ruch, oznacza to, że jest wiele osób zainteresowanych Twoją witryną, a tym samym oferowanymi przez Ciebie towarami i usługami. Zwykle duży ruch oznacza, że ​​możesz zamknąć większą sprzedaż i zarobić więcej pieniędzy.

Jest przytulny! Duży ruch niekoniecznie przyciągnie więcej klientów, tj. Konwersje. Przejdźmy do podstaw, aby wyjaśnić te dwie koncepcje i dowiedzieć się, który z nich powinien być twoim głównym celem.

Ogólnie rzecz biorąc, ruch to liczba odwiedzających witrynę. Wielkość ruchu jest ważnym wskaźnikiem marketingowym, który pokazuje, jak popularna jest Twoja witryna. Wcześniej te dane były kluczowe, ale z biegiem lat pojawiły się bardziej precyzyjne i szczegółowe dane, które lepiej odzwierciedlały sukces Twojej witryny w Internecie.

Jeśli chcesz rozkwitać w Internecie lub na blogu, musisz mieć klientów. Im większa liczba zainteresowanych odbiorców, tym więcej dochodów w końcu uzyskasz. Pojawia się więc inna metryka, która jest dla Ciebie o wiele ważniejsza niż natężenie ruchu. Mówimy o współczynniku konwersji . Określa, ilu użytkowników kupuje twoje produkty lub usługi i wskazuje, czy Twoja witryna skutecznie sprzedaje swoje oferty produktów.

Zilustrujmy korelację ruchu i konwersji na dwóch prostych przykładach:

Witryna 1 opracowała skuteczne strony docelowe z odpowiednimi przyciskami wezwania do działania i zwięzłymi opisami produktów. W rezultacie taka strona internetowa przekształca wysoki odsetek odwiedzających w sprzedaż przy minimalnym ruchu. Na przykład:
60 sprzedaży / 800 odwiedzających * 100 = 7,5% Współczynnik konwersji (CR)

Witryna 2 zajmuje wysoką pozycję w Google SERP, wprowadza wysokiej jakości treści i korzysta z płatnych reklam. Zarabia dużo ruchu w sieci, a jednocześnie zapewnia minimalną liczbę klientów. Na przykład:
60 sprzedaży / 8000 odwiedzających * 100 = 0,75% CR

Ten przykład pokazuje, że ruchu nie można oglądać w próżni. Koncentrując się na jednym wskaźniku, istnieje ryzyko, że przegapisz obszar wymagający poprawy. Znajomość całego obrazu i odpowiednia optymalizacja zapewni Twoim klientom najlepsze możliwe wrażenia przy jednoczesnym maksymalizowaniu dochodów.

Dlatego należy zawsze pamiętać, że:

Nie cały ruch jest dobry. Czasami gromadzisz śmieciowy ruch, który nie przynosi żadnych konwersji. Zwykle niepotrzebny ruch jest wynikiem złej implementacji SEO, niewłaściwego ukierunkowania SEO i cienkiej zawartości. W związku z tym, jeśli chcesz pozbyć się niepotrzebnego ruchu i uzyskać przepływ ruchu wysokiej jakości, lepiej zapytaj profesjonalnego SEO, jak sobie z tym poradzić.

Ważne jest, aby wykorzystać wszystkie dostępne informacje na swoją korzyść. Naucz się reklamować siebie i przyciągać ludzi do swojej witryny.

Musisz mówić w języku klientów. Będziesz zamykać zerową sprzedaż, dopóki nie ujawnisz potrzeb i życzeń klientów. Ponadto ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie są dane klienta, aby móc odpowiednio się z nim skontaktować.

Nie ma potrzeby koncentrowania się na ruchu. Zamiast tego zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem odwiedzających, ponieważ jest to jedyny sposób na uzyskanie wysokiej jakości i generującego przychody ruchu.

7 sposobów na zwiększenie współczynnika konwersji

Doszliśmy do tego, że aby stworzyć udaną stronę internetową, musisz najpierw zoptymalizować konwersję. I zwiększ ruch na drugim miejscu. Innymi słowy, twoja strona powinna spodobać się odwiedzającym i sprawić, by pozostali na niej tak długo, jak to możliwe, a na końcu dokonają u ciebie zakupu.

Oto 7 taktyk, które zwiększają współczynnik konwersji :

1. Zadbaj o szybkość ładowania strony . W dzisiejszych czasach rzadki użytkownik będzie czekał ponad 3 sekundy na załadowanie strony internetowej. Upewnij się więc, że utrzymujesz bezpieczną stronę dzięki superszybkiej stronie! Dowiedz się więcej o wpływie szybkości Twojej witryny na sukces online.

2. Złóż cenną propozycję, której Twoi klienci nie mogą się oprzeć. Naucz się wyrażać swoje zalety poprzez słowa na swojej stronie. Wierz lub nie, teksty reklamowe działają idealnie i wpływają na to, czy Twoi klienci chcą kupować, czy też nie.

3. Poleruj swoją witrynę, aby ułatwić nawigację . Im bardziej przydatna będzie Twoja witryna, tym więcej użytkowników będzie przechwytywać. Ludzie nie lubią rozwiązywać zagadek. Upewnij się, że nawigacja w witrynie jest przejrzysta i intuicyjna.

4. Podaj prawdziwe i wiarygodne informacje , aby Twoi klienci czuli się bezpiecznie. Nikt nie lubi dać się zwieść. Unikaj więc obchodzenia się z informacjami. Zadbaj o swoich klientów i powiedz im tylko prawdziwe i ważne informacje.

5. Nie ignoruj ​​mocy testów A / B. Jeśli wahasz się między dwoma wariantami tematu, projektem strony docelowej, kolorem przycisku – przejdź do testów A / B! Jest to sprawdzona technika pozwalająca dowiedzieć się, co przyciąga więcej klientów do Twojej witryny.

6. Popraw jakość treści, dodaj więcej przycisków wezwania do działania . Apeluj do pragnień swoich klientów i spraw, aby robili to, co chcesz. Nie każ im błąkać się tam i z powrotem.

7. Zastanów się nad wizerunkiem kupującego i ponownie oceń kierowanie na odbiorców.

5 sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie

Czasami jednak zdarza się, że witryna ma dobry współczynnik konwersji, ale głoduje z powodu ruchu. W takim przypadku powinieneś pomyśleć, jak zwiększyć ruch. Zastanówmy się nad głównymi problemami z ruchem i jak sobie z nimi poradzić:

1) Masz zerowy lub niewielki ruch. Decyzja: możesz kupić ruch internetowy. Naszym zdaniem kampanie PPC to najlepsze opcje, płatne umieszczanie w wiadomościach e-mail, reklamach i banerach może być skuteczne, jeśli jest dobrze umieszczone i dobrze zaprojektowane.

+ Szybka metoda

– Może być drogi w twojej niszy

2) Włącz ruch organiczny. Zbierz bazę subskrybentów i pracuj za pośrednictwem kampanii e-mailowych, rozwijaj sieci społecznościowe i uzyskaj z nich ruch.

+ Stały przepływ ruchu

– Musisz poświęcić więcej pieniędzy i czasu, aby zgromadzić ruch organiczny

3) Masz odpowiednio duży ruch, ale chcesz zarobić więcej . Decyzja: zarabiaj na swojej stronie dzięki MageNet! kliknij zarejestruj się


u19.pl
Top