6 niezbędnych wtyczek WordPress do zarabiania w witrynie

6 niezbędnych wtyczek WordPress do zarabiania w witrynie

WordPress
baszta halszki

Poniżej mamy wtyczki WordPress niezbędne dla właścicieli blogów, którzy zarabiają na swoim hobby.

Sprzedaż produktów

Kiedy sprzedajesz produkty online, nie ma znaczenia, czy są to produkty fizyczne, czy cyfrowe – powinieneś zapewnić swoim klientom jak najlepsze wrażenia . Następną ważną rzeczą jest ustawienie sprzedaży tak, aby wymagała od Ciebie minimalnej energii, czasu i wysiłku.

WooCommerce

Ponad 3 miliony stron internetowych ufa WooCommerce swoim sklepom internetowym. I jest ku temu dobry powód.

Ta wtyczka pomaga nie tylko skonfigurować witrynę WP do sprzedaży różnych produktów, zarówno fizycznych , jak i cyfrowych , obsługujących ich konfigurację. Pozwala także organizować wysyłkę produktów, obsługuje główne metody płatności (dając klientom więcej swobody i elastyczności), oferuje bardzo rozbudowane raportowanie, a w zasadzie bardzo konfigurowalne i przydatne.

Dzięki ponad 1000 dostępnych rozszerzeń możesz ustawić WooCommerce, aby uczynić go Twoim jedynym narzędziem e-commerce.

Konfiguracja i funkcje

Po zainstalowaniu wtyczki możesz rozpocząć konfigurowanie sklepu internetowego. Pięć kroków, które przeprowadzą cię przez ten proces, odciąży cię od głównego obciążenia i zapewni ci nowy początek w sklepie.

Jak widzisz, konfiguracja na początku jest opcjonalna, ale w rzeczywistości te kroki są wystarczające, aby Twoja witryna zaczęła działać.

 • Ustawienia strony pomogą (oczywiście) uzyskać główne strony sklepu internetowego. Wtyczka utworzy nowe, chyba że masz już strony Sklep, Koszyk, Kasa i Moje konto.
 • Następnie będziesz mógł ustawić lokalizację sklepu, podając kraj, walutę i niektóre podstawowe jednostki.
 • W opcji Wysyłka i podatki możesz włączyć / wyłączyć podatki na ceny produktów i obliczyć szacunkowe koszty wysyłki. Jeśli masz trudności z którymkolwiek z nich, WooCommerce zaoferuje sugestie na podstawie Twojej lokalizacji.
 • Jak powiedzieliśmy wcześniej, wtyczka pozwala akceptować różne metody płatności, zarówno online, jak i offline. Jednak na tej stronie konfiguracji wybór będzie ograniczony do PayPal, płatności czekiem, płatności przy odbiorze i przelewu bankowego. Będziesz mógł później dodać więcej metod, instalując kilka dodatków.
 • Aaand, proszę bardzo! Ostatni krok zawiera kilka użytecznych informacji, ale ogólnie wszystko jest gotowe. Możesz teraz rozpocząć pracę nad dodaniem produktu do sklepu i zarządzaniem danymi.

więcej o WooCoomerce

Easy Digital Downloads

Podczas gdy WooCommerce jest wtyczką, która działa ze wszystkimi rodzajami produktów, Easy Digital Downloads zostało stworzone, aby ułatwić sprzedaż i dystrybucję produktów czysto cyfrowych , od oprogramowania po muzykę. Jeśli więc Twoje produkty należą do tej kategorii, nie musisz nawet iść daleko i ustawić WooCommerce.

Łatwe pobieranie cyfrowych plików jest w rzeczywistości bardzo łatwe, zarówno pod względem konfiguracji i ustawień, jak i pod względem użytkowania przez klientów. Podobnie jak WooCommerce, ta wtyczka obsługuje wiele dodatków, które rozszerzają jej funkcjonalność.

Konfiguracja i funkcje

Zaraz po pobraniu i zainstalowaniu wtyczki jest ona gotowa do pracy. Wszelkie dalsze dostosowania pomogą Ci skonfigurować wtyczkę do swoich potrzeb i pomogą rozpocząć sprzedaż swoich towarów. Istnieje sześć głównych kart , których można używać do wprowadzania zmian i personalizacji.

 1. Podobnie jak WooCommerce, pierwsza zakładka dotyczy ustawień ogólnych, w których możesz tworzyć nowe strony lub ustawiać właściwości istniejących, dostarczać informacji o swojej lokalizacji i walucie, której będziesz używać.
 2. W Payment Gateways wybierasz metody płatności, które akceptujesz, i ustawiasz domyślną.
 3. E-maile to bardzo przydatna i potrzebna funkcja dla właścicieli witryn sprzedających rzeczy. Możesz utworzyć i przesłać szablon e-maila, który klienci otrzymają po dokonaniu zakupu.
 4. Karta Style jest bardzo prosta i pomaga zmienić styl sklepu internetowego, na przykład wygląd przycisków lub stron.
 5. Ponownie, podobnie jak w przypadku WooCommerce, karta Podatki gwarantuje, że Twoje produkty wyświetlają prawidłowe ceny zgodnie ze zidentyfikowanymi stawkami podatkowymi.

Wszystko, co musisz zrobić po ustawieniu wszystkich tych opcji, to dodać swoje produkty i ich opis i czekać na pierwszą sprzedaż. Proste, a zarazem zwięzłe raportowanie pozwoli Ci na bieżąco informować o sukcesach, które osiągasz, dzięki czemu zawsze wiesz, skąd pochodzą Twoje pieniądze.

Zarabianie na reklamach

Więc nie masz produktu do sprzedania i zarabiasz na swoim blogu poprzez umieszczanie reklam . Dla większości właścicieli witryn jest to najprostszy sposób na zapewnienie stabilnego dochodu pasywnego z ich witryn. I znowu, wtyczki WordPress pomogą ci w zorganizowaniu tego procesu, dzięki czemu będzie on mniej czasochłonny, bardziej energooszczędny i bardziej opłacalny.

Wtyczka monetyzacji witryny MageNet

Ponad 87 000 użytkowników korzysta z MageNet do zarabiania na swoich witrynach poprzez umieszczanie treści. Dla nich jest to doskonała okazja, aby zadowolić zarówno użytkowników ich witryn, jak i reklamodawców. Ponieważ MageNet zajmuje się tylko reklamami kontekstowymi , użytkownicy nie rozpraszają się migotaniem banerów reklamowych, a reklamodawcy informują o swoich produktach, które docierają do klientów w docelowych niszach.

Tym, co naprawdę przyciąga wydawców do MageNet, nawet początkujących, jest system wynagrodzeń za miejsca docelowe . Zamiast pozostawiać użytkownikom obawy o liczbę wyświetleń lub kliknięć, MageNet dokonuje płatności za każde miejsce docelowe reklamy.

Jednak umieszczanie reklam może wymagać dodatkowych wysiłków ze strony właścicieli witryn, jeśli chodzi o pozyskiwanie treści od reklamodawców, a następnie znajdowanie stron i miejsc, w których można je dopasować. Wtyczka Monetization rozwiązuje ten problem, automatyzując umieszczanie reklam.

Konfiguracja i funkcje

Każdy, kto korzysta z MageNet do sprzedaży reklam z ich witryn, ma bezpłatny dostęp do wtyczki Monetization. Po dodaniu witryny użytkownicy muszą potwierdzić swoją własność, a jednym z najprostszych sposobów jest zainstalowanie wtyczki. Następnie system automatycznie zaindeksuje witrynę i dopuści ją do umieszczenia reklam.

Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności – wtyczka jest w trybie domyślnym i umożliwia automatyczne umieszczanie reklam. Po opublikowaniu pierwszej reklamy pojawia się zarówno na koncie MageNet użytkownika, jak i na karcie Wtyczka monetyzacji witryny na koncie WordPress w sekcji Aktywne reklamy.

AdRotate

Jeśli jednak zdecydujesz się zarabiać na reklamach banerowych , baner AdRotate jest narzędziem dla Ciebie. Ta wtyczka pozwala dostosować banery reklamowe i umieścić je praktycznie wszędzie w Twojej witrynie. Oprócz reklam z najpopularniejszych sieci reklamowych możesz także używać samodzielnie utworzonych banerów.

Pierwotnym powodem banerów w Twojej witrynie jest oczywiście zarabianie, więc wtyczka oferuje szereg narzędzi do śledzenia wydajności reklam i ustawiania grup reklam w celu bardziej użytecznej analizy.

Konfiguracja i funkcje

Po zainstalowaniu wtyczki możesz rozpocząć tworzenie pierwszej reklamy za jej pomocą.

 • Tworzenie reklam

Przejdź na kartę wtyczki i wybierz Reklamy. Później pojawi się tutaj lista tworzonych reklam. Jeśli jeszcze nic tam nie ma, czas utworzyć reklamę, klikając Dodaj nowy. Na następnej stronie podaj nazwę swojej reklamy i wklej kod reklamy z sieci reklamowej. Możesz także wygenerować taki kod dla własnych reklam, udostępnić obrazy i dodać niezbędne tagi dla swoich reklam. Pamiętaj, aby włączyć śledzenie w celu gromadzenia statystyk i aktywować reklamę, jeśli planujesz od razu z niej skorzystać.

 • Tworzenie grup reklam

Wtyczka wprowadziła również funkcję Grupy, aby ułatwić zarządzanie kilkoma reklamami. Aby utworzyć nową grupę, przejdź do karty wtyczki, wybierz Grupy i kliknij Dodaj nową. Po nazwaniu grupy ustaw reklamy w grupie zgodnie z potrzebami. Dzięki AdRotate możesz maksymalnie spersonalizować swoje reklamy, wybierając miejsca, w których będą wyświetlane, formaty i rozmiary, które najlepiej pasują do wybranych stron.

Programy partnerskie

Dobrze ugruntowani partnerzy mogą zarobić około 3000 USD dziennie, co oczywiście przyciąga coraz więcej osób do branży. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy szukają kopalni złota, to wtyczki, które tu mamy, będą Ci dobrze służyć.

ThirstyAffiliates

Kiedy masz do czynienia z linkami partnerskimi w swojej witrynie, niezbędne staje się narzędzie, które pomoże ci zautomatyzować ich tworzenie. ThirstyAffiliates nie tylko pomaga tworzyć linki partnerskie w swoich postach, ale także pozwala na łatwe zarządzanie nimi wszystkimi .

Przydatne i bezpieczne opcje przekierowania, szerokie statystyki, skracanie linków i narzędzia do naprawy linków, kategoryzacje i wiele innych sprawiają, że praca z linkami partnerskimi jest wygodna i szybka.

Konfiguracja i funkcje

Po zainstalowaniu wtyczki jej strona pojawi się na Twoim koncie WordPress w obszarze Linki partnerskie. To tutaj będziesz zarządzać linkami do swoich programów partnerskich.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć link partnerski. Nadaj mu nazwę, ustaw docelowy adres URL i podaj listę ważnych dla Ciebie funkcji, takich jak obrazy, słowa kluczowe lub kategorie.
 2. Następnie linki będą dostępne w edytorze postów, a ich umieszczenie stanie się tak proste, jak wybranie odpowiedniego linku z listy.
 3. Aby monitorować skuteczność umieszczonych linków, musisz zainstalować specjalny dodatek. W rezultacie będziesz mógł przeglądać kategorie linków, które mają większą skuteczność, i odpowiednio dostosowywać strategię. Umożliwi to również eksport danych statystycznych w formacie XML do dalszego wykorzystania.

EasyAzon

Dla osób uczestniczących w programie afiliacyjnym Amazon EazyAzon oferuje kilka przydatnych narzędzi mających na celu maksymalizację zysków i oszczędność czasu . Zamiast tworzyć linki partnerskie za pomocą strony Amazon, możesz pozostać na swoim koncie WordPress i bezpośrednio z nich linkować do produktów stowarzyszonych.

Jedną z funkcji, które uznaliśmy za niezwykle przydatne, jest karta Domyślne, która pomaga skonfigurować domyślne konfiguracje linków.

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby linki otwierały się w nowym oknie, czy chcesz, aby były niedostępne lub pokazywały szczegółowe informacje o produkcie, to jest to miejsce, w którym możesz to zrobić. Po zastosowaniu zmian staną się one uniwersalne dla wszystkich linków w Twoim blogu .

Konfiguracja i funkcje

EasyAzon jest pozycjonowany jako narzędzie oszczędzające czas, więc proces tworzenia linków zajmuje jak najmniej czasu.

 1. Zaczynasz od tworzenia treści na swoim blogu.
 2. Następnie, gdy musisz utworzyć link do produktu Amazon, kliknij kartę EazyAzon.
 3. Użyj słów kluczowych, aby znaleźć potrzebny produkt i wybierz sposób wyświetlania linku (tekst, obraz, wezwanie do działania lub blok informacyjny)

To jest to. Jak widać, jest to o wiele łatwiejsze niż tradycyjne powiązanie z partnerami Amazon, gdy trzeba skopiować wszystkie linki do produktów, a następnie wkleić je na swoim blogu i zmagać się z monitorowaniem postępów na stronach osób trzecich.

Mamy nadzieję, że ta lista wtyczek WordPress ułatwi Ci pracę i pomoże zmaksymalizować zarobki w Twojej witrynie i blogu.

bajgle
kościelec pałac
Top