5 sposobów wykorzystania mediów społecznościowych do organizacji wydarzenia biznesowego

5 sposobów wykorzystania mediów społecznościowych do organizacji wydarzenia biznesowego

trendomo

Bez względu na to, jakiego rodzaju wydarzenie biznesowe organizujesz, musisz je odpowiednio zareklamować, jeśli nie chcesz, aby było uważane za martwe, nawet zanim się rozpocznie. Tak jest nawet w przypadku niektórych z największych nazwisk w świecie biznesu. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele różnych sposobów promocji wydarzenia biznesowego online. Nie tylko to, ale niektóre z dostępnych dziś opcji online mogą pomóc Ci jeszcze lepiej zorganizować wydarzenie. Wymyśliliśmy 5 sposobów korzystania z mediów społecznościowych. Sprawdź je wszystkie.

Skonfiguruj stronę swojego wydarzenia
Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy organizujesz wydarzenie biznesowe, jest skonfigurowanie strony wydarzenia w niektórych z najpopularniejszych dziś mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Ta strona będzie miejscem, w którym będziesz udostępniać wszystkie ważne informacje o wydarzeniu. Jeśli organizowałeś podobne wydarzenie w przeszłości, zawsze warto zamieścić zdjęcie z niego podczas przygotowań do następnego wydarzenia. Upewnij się również, że na stronie znajdują się wszystkie informacje kontaktowe oraz lokalizacja wydarzenia.

Wykorzystaj w pełni hashtagi
Używanie hashtagów stało się potężnym środkiem komunikacji online. Może również zdziałać cuda, jeśli chodzi o organizację imprezy biznesowej. To, co powinieneś zrobić, to stworzyć zunifikowany hashtag wydarzenia i użyć go do promocji swojego wydarzenia . Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś używać osobnych symboli dla różnych mediów społecznościowych, ponieważ musi to rozproszyć całą Twoją siłę promocyjną. Śledź wszystkie komentarze z hashtagiem i upewnij się, że wszystko masz pod kontrolą.

Udostępniaj wideo na żywo
Udostępnianie filmów na żywo jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wiele różnych mediów społecznościowych pozwala publikować filmy na żywo za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Oznacza to, że możesz promować swoje wydarzenie biznesowe, nawet po rozpoczęciu ceremonii. Upewnij się, że wybierasz odpowiednie ułożenie i zacznij transmitować na żywo. Możesz też poprosić niektórych zaproszonych o zrobienie tego samego. W dzisiejszym świecie technologii i Internetu połączenie filmów na żywo i wspomnianych hashtagów jest jednym z najlepszych sposobów promocji wydarzenia biznesowego w Internecie.

Przynieś bilety bliżej swoich obserwujących
Im więcej mówisz o zakupie biletów na wydarzenie, tym większe są szanse, że Twoi obserwatorzy je kupią. Dlatego powinieneś upewnić się, że stale publikujesz wszystkie ważne informacje o swoich biletach. Najważniejszą z nich jest cena. Zawsze powinieneś upewnić się, że Twoi obserwujący mogą łatwo obliczyć, ile mają zapłacić za bilet. Możesz również zaoferować im szansę zakupu biletów online. Możesz uzyskać system biletowania wp na swoją stronę internetową i udostępnić link do niego na wszystkich swoich stronach w mediach społecznościowych.

Użyj grup do komunikacji
Większość platform społecznościowych oferuje dziś możliwość rozpoczęcia rozmowy grupowej. Mimo że nie są one zbyt często używane w biznesie, nadal mogą być bardzo pomocne podczas organizacji wydarzenia biznesowego. Możesz ich użyć, aby zaktualizować wszystkich obserwujących o nowe informacje o wydarzeniu. Takie grupy mogą być wykorzystane do dyskusji na temat Twojego wydarzenia, co pozwoli ci zobaczyć, czy powinieneś wprowadzić zmiany dla tego czy następnego wydarzenia. Ponadto, jeśli któryś z Twoich obserwujących chce zapytać Cię o to wydarzenie, rozmowa grupowa jest doskonałym miejscem do zrobienia tego.

Korzystanie z mediów społecznościowych może pomóc Ci rozpowszechnić informacje o wydarzeniu i zwiększyć frekwencję na wydarzeniu. Upewnij się, że wypróbowałeś wszystkie te sposoby, a Twoje wydarzenie biznesowe na pewno okaże się wielkim hitem.


Top