Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu

prosecco biedronka
czworonogi.eu

Ciekawym i popularnym blogiem jest praca byka.

Pieniądze z blogowaniaWysiłki te powinny być uzasadnione odpowiednim dochodem. Nawet blogi, które zaczynają swoje życie jako całkowicie nierentowne projekty, mogą przynieść pieniądze, jeśli zyskały popularność wśród użytkowników generujących duży ruch. Istnieje wiele metod monetyzacji blogów, dzięki którym blogowanie jest opłacalne. Pomaga zrekompensować koszty hostingu, programowania i konfiguracji blogów, tworzenia treści, spędzania czasu na komunikacji z czytelnikami itp. Przeanalizujmy kilka technik zarabiania na blogu i stabilnego zarabiania pieniędzy . Przeanalizujemy każdą metodę monetyzacji i omówimy narzędzia do ich realizacji.

1. Czynniki sukcesu

Rentowność blogu zależy od kilku czynników:Sukces w blogowaniu i zarabianiu

 •  Temat treści
 •  Liczba odwiedzających
 •  Blog PR

Pierwszy czynnik, temat, określa poziom wystarczalności czytelników blogów. Na przykład, jeśli piszesz o kijach golfowych, najprawdopodobniej masz czytelników ze zdrowymi dochodami. Ponadto reklamodawcy są gotowi zaoferować więcej pieniędzy na umieszczanie linków i banerów na stronach blogów, ponieważ promują drogie usługi i towary związane z golfem. Może być mniej czytelników niż na jakimś blogu celebrytów, ale mogą oni być bardziej w stanie zapłacić za promowane usługi.

Niektóre tematy są bardziej odpowiednie do zarabiania pieniędzy ze względu na ich popularność w Internecie. Na przykład można w pełni zarabiać na blogu o jedzeniu , ponieważ przepisy są bardzo popularne w Internecie. Bardzo przydatne będzie zdefiniowanie popularności różnych tematów i wybranie najpopularniejszego, jeśli planujesz stworzyć blog specjalnie z myślą o zarabianiu pieniędzy.

Liczba odwiedzających określa wielkość ruchu. A ruch bezpośrednio określa popularność bloga i jego atrakcyjność dla reklamodawców i innych potencjalnych źródeł dochodów. Wszystko, co robimy w SEO, polega na powiększaniu grona odbiorców. Im więcej masz czytelników, tym więcej płatnych kliknięć mogą zrobić, tym więcej kopii Twojego produktu mogą potencjalnie kupić itp.

Blog PR i ranking w innych wyszukiwarkach określają kwotę, o jaką możesz poprosić o reklamę i linki zwrotne. Im wyższy PR ma blog, tym bardziej opłacalne jest zamieszczanie tam reklamy. Najlepsze blogi generujące przychody zawsze cieszą się dobrą opinią w Google.

Można śmiało powiedzieć, że blog na dowolny temat może przynieść zysk. Dodatkowe czynniki wpływające na sukces. Są to treści wysokiej jakości, funkcjonalność bloga, użyteczność, design, optymalizacja SEO itp.

2. Główne strategie monetyzacji blogów

Odp .: Reklama bezpośrednia

Jest to najpopularniejsza technologia do zarabiania na licznych projektach multimedialnych i internetowych. Banery i linki tekstowe to dwa główne typy reklam używanych na blogach. Bloger może promować swój własny produkt lub usługę na stronach blogu lub w produkcie reklamodawcy. Druga opcja przynosi pieniądze, ponieważ reklamodawca płaci za wyświetlenie (wyświetlenie reklamy przez użytkownika bloga) lub za stałą opłatą.

Plusy:Reklama

 •  Daje stabilne pieniądze
 •  Istnieje wiele dostawców reklam, którzy upraszczają proces wyszukiwania reklamodawców
 •  Dochód rośnie proporcjonalnie do popularności bloga

Minusy:

 •  Czytelnikom może się nie podobać przejście do publikowania reklam na stronach bloga
 •  Rynek reklam zazwyczaj pobiera prowizję za swoje usługi (około 25%)

Istnieją sieci reklamowe, które oferują partnerstwo dla blogów. W takim przypadku reklamy z sieci reklamowej będą wyświetlane bezpośrednio na stronach blogu. Zwykle nie ma możliwości kontrolowania ich zawartości. Na przykład Google AdSense wyświetla unikalne reklamy dla każdego użytkownika. Wybór opiera się na słowach kluczowych i żądaniach wyszukiwania, które użytkownik wprowadza w Google, aby wyszukać informacje dotyczące swoich zainteresowań. 

 

Publikowanie reklam na stronach blogów może być w pełni zautomatyzowane w za pomocą wtyczek. Chociaż WordPress jest najpopularniejszą platformą, rozważmy wtyczkę do zarabiania na blogu WordPress . Po prostu automatyzuje proces publikowania linków kontekstowych na stronach blogu – nie musisz szukać reklamodawców, wymyślać tekstów reklam itp. Wystarczy zainstalować wtyczkę, aktywować ją i wypłacić zyski na konto PayPal. Jest to najlepszy sposób na zarabianie na blogu , jeśli nie masz na to dużo czasu. Sprawdź jak to działa:

Wtyczkę można regulować, więc nie będziesz odczuwać dyskomfortu, takiego jak przepełnienie swoich postów reklamami. Linki są od siebie niezależne, więc nie ma ryzyka podejrzenia o aktywną promocję określonego produktu.

Dzisiaj publikowanie reklam jest jednym z najlepszych sposobów zarabiania na witrynie blogów , a wiele blogów jest tworzonych specjalnie jako miejsce na reklamy. Istnieje jednak znacznie więcej sposobów zarabiania pieniędzy.

B: Programy partnerskie

Liczne usługi online i systemy e-commerce oferują programy partnerskie. Stając się członkiem takiego programu, możesz zdobyć pieniądze, przyciągając nowych klientów do partnera stowarzyszonego. Oznacza to, że użytkownicy, którzy przyszli kupić coś na stronie partnera, przynoszą ci dochód. Może to być procent sprzedaży lub stała opłata. W szczególności, jeśli czytelnik bloga kupi e-book Kindle na Amazon, otrzymasz 8,5% od jego ceny sprzedaży.

Programy partnerskie mogą stać się najlepszą metodą zarabiania na blogach bez Adsense i innych usług reklamowych. Sukces tutaj zależy od:Program partnerski

 •  Jak bardzo czytelnicy są zainteresowani towarami oferowanymi przez podmiot stowarzyszony
 •  W jaki sposób treść zachęca użytkowników do ubiegania się o oferowane usługi (lub produkty)
 •  Jaka jest jakość oferowanych usług

Przydatne będzie posiadanie niewielkiego wyłączenia odpowiedzialności na stronie, ostrzegającego czytelników o korzystaniu z linków partnerskich na blogu. Daje to zgodę na udostępnianie takich linków między czytelnikami.

Problem polega tutaj na znalezieniu wiarygodnego partnera stowarzyszonego na korzystnych warunkach.

C: Sprzedaż produktów

Tak, czasami blogi są tworzone jako dodatkowe usługi wspierające sklep internetowy lub inny projekt. Na przykład masz kosmetyczny sklep internetowy i blog, na którym publikujesz recenzje produktów lub samouczki dotyczące makijażu. To doskonałe połączenie, aby zmienić czytelników w klientów.

Jeśli blogujesz w jakiejś sferze, która wymaga wymiany wiedzy, a już zasłużyłeś na publiczność, która ufa Twojej wiedzy, świetnie będzie sprzedać własną książkę. Ludzie już ufają Twojemu profesjonalizmowi. I najprawdopodobniej kupią książkę, jeśli zaoferujesz unikalne treści, których nie ma nigdzie indziej za darmo.

Aby sprzedać wszystko, musisz zdobyć wysoki poziom popularności i zaufania wśród czytelników. A kiedy go zdobędziesz, bardzo łatwo go stracić. Właśnie dlatego lepiej sprzedajesz produkty lub usługi wysokiej jakości.

Plusy:

 •  Masz ogromną liczbę potencjalnych klientów
 •  Cały zysk należy do Ciebie

Minusy:

 •  Trudno jest wymyślić produkt, który będzie z powodzeniem sprzedawany przez długi czas
 •  Czytelnikom może się nie podobać, że zacząłeś coś sprzedawać na blogu

Możliwe jest wynalezienie pomysłu, który nie wymaga żadnej wiedzy specjalistycznej. Czy pamiętasz Grumpy Cat? Stało się popularne tylko dlatego, że wygląda zabawnie i przyniosło właścicielowi miliony dolarów. Teraz możesz kupić koszulkę, kubek i inne produkty z twarzą Grumpy Cat, a to wszystko przynosi mnóstwo pieniędzy.

D: Posty sponsorowane

Popularny blog jest bardzo atrakcyjny dla reklamodawców, którzy muszą promować niektóre produkty i usługi. Tacy reklamodawcy zamawiają sponsorowane recenzje, aby czytelnicy o nich wiedzieli. Ponieważ czytelnicy ufają autorowi i są zainteresowani tym, co pisze, istnieje duża szansa na zarobienie dużych pieniędzy na sprzedaży!

Plusy:Sponsorowane posty

 •  To nie jest bezpośrednia reklama, która denerwuje większość czytelników blogów
 •  Sponsorzy dużo płacą za wysokiej jakości recenzje!

Minusy:

 •  Pisanie postów sponsorowanych wymaga dużo czasu
 •  Znalezienie sponsorów może stanowić problem
 •  Istnieje ryzyko, że zaczniesz promować towary niskiej jakości, które psują reputację witryny

E: Treść premium

Kiedy jesteś już popularny, otwierają się przed tobą nowe drzwi – treści premium. Jest bardzo popularny w niszach fitness i dietetycznych. Na przykład istnieje blog o zdrowym życiu i sporcie, zawierający szczegółowe informacje na temat treningów i harmonogramów posiłków, codziennych zajęć itp. Autor oferuje płatną subskrypcję, która daje możliwość uzyskania indywidualnego planu treningowego na podstawie potrzeb i stanu użytkownika. To świetna metoda zarabiania na blogu WordPress bez reklam.

Plusy:

 •  W ten sposób możesz dużo zarobić
 •  Pozytywne opinie czytelników mogą zwiększyć popularność bloga i poziom zaufania do Twoich postów

Minusy:

 •  Tworzenie treści premium wymaga czasu i kwalifikacji
 •  Twoje treści muszą odpowiadać wymaganiom użytkowników. Dlatego musisz być dobrym specjalistą od marketingu.

F: Darowizny

Dzisiejsze cele charytatywne są nadal popularne, zwłaszcza jeśli użytkownik proszony jest o przekazanie darowizny na coś, czym jest bardzo zainteresowany. Zabawne, ile pieniędzy Joan Rowling może zarobić na darowiznach na następną książkę o Harrym Potterze?

OK, bądźmy poważni. Wielu czytelników blogów rozumie, że blogger musi być w jakiś sposób wspierany, aby tworzyć ciekawe posty i badać temat, o którym pisze. Darowizny jako technika monetyzacji blogera są bardzo popularne w obszarach nauki i edukacji, a także w zakresie programowania i projektowania. Aby nie zmusić czytelników do szukania sposobów zarabiania na blogerze , wystarczy nacisnąć przycisk darowizny lub poprosić w dowolnym miejscu na blogu o podzielenie się pieniędzmi. Nawet Wikipedia robi to od czasu do czasu:
Darowizna

Istnieje wiele innych metod blogowania o monetyzacji .

Możesz już zarabiać w prosty sposób rejestrując się w programie


motorsportpress.eu
Top