Typ reklamy, który obniża Twoje przychody

Typ reklamy, który obniża Twoje przychody

parownica do ubrań
https://www.rescogitans.pl

 

Reklamy zakotwiczone wydają się być właściwym rozwiązaniem do zwiększenia dochodów z umieszczania reklam dzięki wysokim stawkom CPC i CPM. Ale czy naprawdę są tak skuteczne? Dowiedzmy Się.

Przede wszystkim zdefiniujemy reklamy zakotwiczone i zobaczymy kilka przykładów. Inne nazwy tego typu reklam to przyklejone lub pływające . Są to banery, które stale pozostają aktywne na stronie i „przyklejają się” z boku, zwykle na dole.
Gdy użytkownik przewija stronę, reklama pozostaje widoczna, co rzekomo powinno zwiększyć widoczność samej reklamy i marki, którą reklamuje.

Nasze odkrycia pokazują jednak, że często jest odwrotnie. Nie tylko przychody wydawców nie rosną, ale niektórzy z nich mają wyższy współczynnik odrzuceń. Lepiej jednak zacznijmy od zalet, które skłaniają wydawców do umieszczania reklam kotwicznych w swoich witrynach.

Korzyści z reklam zakotwiczonych

  • Wysoki CPC i CPM. Wielu wydawców daje się uwieść wzrostowi dochodów, który wydaje się towarzyszyć implementacji reklam kotwicznych. To prawda, takie reklamy mają atrakcyjniejsze stawki za kliknięcia i wyświetlenia.
  • Lepsza widoczność. Gdy reklama jest tam cały czas, oczywiście użytkownicy widzą ją cały czas, nawet podczas przewijania.
  • Prosta konfiguracja. Nie potrzebujesz godzin pracy, aby dowiedzieć się, jak zainstalować reklamę zakotwiczoną, ponieważ możesz użyć dość prostego kodu, aby umieścić ją w swojej witrynie.

Wady reklam zakotwiczonych

Aby zrozumieć, dlaczego reklamy kotwiczne nie są tak skuteczne, jak powinny, wystarczy zobaczyć, jakie wyniki osiągają wydawcy.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, reklamy kotwiczne mają bardziej atrakcyjne stawki, co może przekonać wydawcę do ich wyboru, a nie innych reklam dostępnych do zarabiania na stronie. Rzeczywiście, właściciele witryn, którzy skonfigurowali reklamy zakotwiczone, zauważają nawet 500% wzrost swoich dochodów wkrótce po uruchomieniu reklam. Ale po pewnym czasie wyniki stają się znacznie mniej uderzające. Dwa lub trzy tygodnie później zarobki pokazują tylko 20-30% wzrost CPC, a CPM wróciły do ​​poziomu sprzed reklam na poziomie strony.

„Cóż, wzrost o 20-30% to wciąż coś” , mówisz. Ale ostatecznie reklamy kotwiczne przynoszą wydawcom więcej strat niż zysków. Porównując łączne zarobki właścicieli witryn, którzy wyświetlali reklamy kotwiczne, i tych, którzy tego nie robili, zauważyliśmy uderzającą 30% różnicę. Tak, wydawcy, którzy nie chcą umieszczać reklam zakotwiczonych w swoich witrynach, zarabiają 30% więcej , mimo że stawki są wyższe w przypadku reklam na poziomie strony.

 

Jednym z powodów może być gorszy komfort użytkownika, który sprawia, że ​​użytkownicy znacznie szybciej opuszczają witryny z reklamami kotwicznymi. Potwierdzają to eksperymenty z reklamami i grupami bez reklam – współczynnik odrzuceń dla pierwszej grupy jest o 8% wyższy.

Jak widać, w przypadku reklam zakotwiczonych 10-30% wyższe ceny wcale nie muszą oznaczać 10-30% wzrostu zarobków.

Co należy zrobić z reklamami zakotwiczonymi?

Jeśli masz ochotę umieścić je na swojej stronie, zwróć szczególną uwagę na wahania dochodów. W ten sposób będziesz mógł  zauważyć wszelkie negatywne skutki uboczne, takie jak wspomniany powyżej współczynnik odrzuceń. Co więcej, przemyśl całą podróż klienta w swojej witrynie. Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy przeszli dalej niż jedną stronę, dobrym wyborem może być reklama zakotwiczona. Jeśli jednak chcesz, aby nadal poruszały się po stronach Twojej witryny, reklamy zakotwiczone mogą powodować współczynnik odrzuceń, którego naprawdę chcesz uniknąć.

Podsumowując, sugerujemy korzystanie z bezpieczniejszych metod zarabiania na witrynie. Może to być dowolna inna reklama displayowa, która nie wpływa na wygodę użytkownika.

Niektóre skuteczne, ale mniej irytujące reklamy

Możesz pomyśleć o umieszczeniu reklam natywnych w swojej witrynie. Są one znacznie trudniejsze do zidentyfikowania dla użytkowników, ponieważ wyglądają „natywnie” w stosunku do zwykłej zawartości Twojej witryny, imitując jej wygląd. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika sposobów zarabiania, który zapewni Ci dobre współczynniki klikalności i zaangażowania (odpowiednio 10%+ i 14%+). Będzie to jednak wymagało od Ciebie więcej pracy, ponieważ będziesz musiał dostosować zawartość swojej witryny, a także poświęcić trochę czasu na szukanie wartościowych możliwości od reklamodawców.

Jeśli chodzi o wygodę, reklamy kontekstowe umieszczane za pomocą MageNet są znacznie łatwiejsze w obsłudze. Jako wydawca nie masz się czym martwić poza jakością i atrakcyjnością witryny dla reklamodawców. Reklamy wstawiane do treści wyglądają bardzo naturalnie i nie rozpraszają czytelników. Kliknięcia lub wyświetlenia już Cię nie martwią, ponieważ otrzymujesz zapłatę za miejsce docelowe.

Jak widać, nie musisz denerwować użytkowników reklamami na poziomie strony, aby zarabiać na swojej witrynie. Szanuj swoich gości i korzystaj z bardziej subtelnych metod monetyzacji, które przyniosą Ci zysk znacznie dłużej.


blog językowy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.
Top